K

Kablosuz Beyin Sensörleri

Yazan: Dr. Liji Thomas, MD

Geçtiğimiz bir kaç on yılda giyilebilir elektronik cihazlar, daha da yaygınlaştı. Giyilebilir sensörlerin bir önemli faydası, kullanıcıya verdiği rahatsızlığın düşük seviyede olmasıyken, diğer önemli faydası ise kullanıcı vücudundan gelen biyolojik sinyallerin kesintisiz tespiti için sundukları olanaktır.

21 Aralık 2021 Devamı
A

Amazon Web Services, Makine Öğrenmesi

Yazan: Amazon Machine Learning Başkan Yardımcısı Swami Sivasubramanian

Makine öğrenmesi (ML), bu nesilde karşılaşacağımız en dönüştürücü teknolojilerinden biridir. ML, müşteri deneyimini iyileştirme, çalışan üretkenliğini artırma, maliyetleri düşürme ve dolandırıcılığı azaltma gibi özelliklerle organizasyonlara karşılaştıkları büyük zorlukların üstesinden gelmeleri ve fırsatları yakalamaları için yardımcı olmaktadır.

21 Aralık 2021 Devamı
Y

Yeni bir yapay zeka teknolojisi mikroskop altında ölü hücreleri bir insandan 100 kat daha hızlı tespit edebiliyor.

2 Şubat 2022
Yazan: Jeremy Linsley, Gladstone Enstitüsü Bilimsel Program Lideri

Bir hücrenin ölüm zamanı ve sebebini bilmek insan gelişimi, hastalıklar ve yaşlanma üzerine yapılan çalışmalarda temel teşkil eder. Lou Gehrig, Alzheimer ve Parkinson gibi nörodejeneratif hastalıklara yönelik yeni tedavilerin geliştirilmesi ve bunların test edilmesinde ölü veya ölmekte olan sinir hücrelerinin tespiti kritik bir önem taşır. Ancak ölü hücreleri tespit etmek güç olabilmektedir. 

16 Şubat 2022 Devamı